C64-es slager: a LODE RUNNER 
(Nem olyan furge, mint a commodore-s, igy van ido gondolkozni is...)



 A PacMan tipusuak egyik legsikeresebbje volt a C64-en. Meglehetosen regen keresgelem a Halon, a tobb valtozat kozul tan ez most a legjobb.
A curzor-vezerlo billentyukkel iranyitod a zold szinu emberket. Akkor kapsz uj kepet, ha az osszes ladat begyujtotted vele. (Nem mindegyik lada latszik, van olyan is: ami egy-egy mano befalazasakor kerul csak elo.) A "gyilkos" manoknak az F1 es F2 billentyukkel lehet csapdat allitani. Ha az osszes ladat begyujtotted, akkor legfelso letra meghosszabbodik, amire felmaszva jon az ujabb kep.  
Igencsak komfortos (es billentyuzetkimelo) a kezelese, csak az iranyvaltozasokat kell jelezned, nem kell folyamatosan nyomni a billentyuket. (Az F1 es F2 megallitja az emberked futasat. 
(Aki emlekezne meg az eredetire, lenyeges kulonbseg, hogy: itt nem kell "iranyba allni" a falbontashoz. Arra viszont nem sikerult rajonnom, hogy milyen tulajdonsagokat jelez a "gyilkosok" mas-mas szine.) 
 


http://www.tablajatekos.hu/uj2001/2003/java/loderun/index.html